Jovita Lapinskaitė
Latest posts by Jovita Lapinskaitė (see all)
Gaisras – nevaldoma ugnies stichija. Nuo menkiausios žiežirbos, neatsargaus rūkymo ar techninių gedimų gali įsižiebti milžiniška ugnis. Lapkričio mėnesio duomenimis, šiemet Lietuvoje kilo daugiau nei 5000 gaisrų, kuriuose žuvo 61 žmogus. Ar Jūsų įmonėje paisoma gaisrinės saugos reikalavimų, ar darbuotojai žino kaip elgtis kilus gaisrui? Gaisrinė sauga „dėl pliuso“ – grėsmė gyvybėms ir turto saugumui. Kaip užtikrinti, kad inspektoriai nerastų „prie ko prikibti“, kad būtų išvengta žmogiškųjų ir materialinių nuostolių?
Gaisrinė sauga. Ką tikrina inspektoriai?
Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, atsižvelgdami į tai, kokiai objektų grupei priklauso statinys, periodiškai atlieka planinius gaisrinės saugos patikrinimus. Atvykę inspektoriai atidžiai apžiūri patalpų atitikimą saugos reikalavimams ir visus, su gaisrine sauga susijusius dokumentus.
Tikrinama, ar objekte parengtos priešgaisrinės saugos instrukcijos ir vykdomi darbuotojų mokymai, ar parengti evakavimo planai, ar laiku matuojama kabelių ir laidų izoliacijos varža, ar laisvai galima prieit prie gaisrinio inventoriaus, ar neužstatyti evakuaciniai išėjimai ir t.t. Pačių inspektorių teigimu, pažeidimų kasmet vis dar fiksuojama gana daug.
Ypač dažni atvejai – užstatyti, užrakinti ar apskritai nepraeinami evakavimo keliai, slidi ar saugos reikalavimų neatitinkanti sienų ir grindų danga juose ir kiti, ne mažesnę svarbą turintys aspektai.
Kaip apsisaugoti nuo inspektorių nemalonės ir išvengti nelaimės?
Atsakymas į klausimą, kaip išvengti tikrintojų nemalonės, yra gana paprastas – sutvarkykite savo pastatą pagal visus reikalavimus, pasirenkite reikalingus dokumentus ir būtinai instruktuokite ir apmokykite savo darbuotojus. Žinoma, susigaudyti teisės aktų gausoje ir įstatymų leidėjų skelbiamose vingrybėse nėra lengva, todėl į pagalbą galima pasitelkti profesionalią pagalbą ne tik gaisrinės, bet ir visos darbų saugos klausimais.
UAB „Sabelija“ savo klientams siūlo paslaugas nuo įsakymų parengimo iki evakavimo pratybų. Kompanijos specialistai, atlikę išsamų įmonės auditą – įvertinę gaisrinės saugos dokumentus, patalpų būklę, apžiūrėję teritoriją ir joje bei pastate esančius saugos ženklus, pasiūlys optimaliausius aptiktų problemų sprendimus. Pasirinkus Gaisrinės saugos inventoriaus diegimo modulį, specialistai nustatys reikiamą gesinimo priemonių kiekį Jūsų įmonėje, jų kabinimo vietas, parinks reikiamus saugos ženklus. Įmonė taip pat siūlo profesionalią ir patikimą paslaugą – gaisrinės saugos dokumentų sutvarkymą. Patikėję šią užduotį specialistams būsite ramūs, jog inspektoriai nepasiges nei vieno „popierėlio“.
Tačiau nuo nelaimės dokumentai ir ženklai apsaugos nedaug. Svarbiausia, pačių dirbančiųjų sąmoningumas ir mokėjimas išvengti nelaimės arba apsisaugoti iškilus grėsmei. Gaisrinės saugos mokymai darbuotojams turi būti rengiami ne rečiau kaip kartą per trejus metus, taip pat pasirašytinai privalo būti supažindinami su gaisrinės saugos instrukcijomis. Čia pagalbos ranką taip pat tiesia „Sabelijos“ specialistai, siūlantys darbuotojų instruktavimo, mokymų ir net evakavimo pratybų paslaugas.
Evakavimo ir gaisro gesinimo pratybos – tai kiekvienoje įmonėje ar visuomeninės paskirties pastate reikalingi praktiniai mokymai, kurių metu praktikuojamasi, kaip saugiai elgtis kilus gaisrui.
Pratybų metu taip pat patikrinamos ir gaisro signalizacijos sistemos, siekiant užtikrinti, kad jos dirbtų tinkamai bei įvertinama ar evakavimo keliai nėra užstatyti.
Taigi, siekiant užtikrinti saugumą ir apsisaugoti nuo Valstybinės Priešgaisrinės Gelbėjimo tarnybos nuobaudų, būtina tinkamai ir atsakingai pasirūpinti savo įmonės gaisrine sauga. Nerizikuokite nei „pinigine“, nei savo darbuotojų gerove.
1 komentaras
Darbuotojų gaisrinės saugos mokymai
Vos ne visose įmonėse tik pliusai uždedami, o iškilus realiai grėsmei visi pasimeta. Tam ir reikalingi darbuotojų gaisrinės saugos mokymai, kad darbuotojai gaisro atveju nenukentėtų.