Edgaras Speicys
El.p. info@mproducts.lt
Verkių g. 36, Vilnius
Latest posts by Edgaras Speicys (see all)
- Geolite betonas – nauja remontinių mišinių karta - 2015-05-05
Betonas – sudėtinga kompozicinė medžiaga
Betonas tai sudėtingos struktūros kompozicinė medžiaga. Betono struktūros sudėtingumas pasireiškia tuo, kad jį sudaro skirtingo dydžio dalelės – nuo kelių mikronų dydžio cemento iki kelių centimetrų dydžio užpildų dalelių. Armuotasis betonas, kaip ir kiekviena statybos medžiaga, yra veikiamas neigiamų veiksnių, kurie sukelia koroziją. Tokių veiksnių pavyzdžiai yra oro sąlygos, oro esantys cheminiai junginiai, mechaniniai pažeidimai, biologiniai veiksniai ir pan.
Betono naudojimo sunkumai ir trūkumai
Nuo to laiko, kai cementas tapo plačiai naudojama medžiaga, pasireiškė nemažai problemų susijusių su betonu. Viena iš jų – betono susitraukimas, kuris įtakoja daugumą konstrukcijose kylančių sutrūkinėjimų. Bandymai pašalinti cementinių skiedinių ydas tęsiasi jau trisdešimt pastarųjų metų.
Nors cementiniai skiediniai laboratorijose puikiai subalansuoti, besikeičiančiose statybos sąlygose dažnai sukelia sunkumus.
Beveik iki 1990 m. pagrindinė taisymo medžiagų pasirinkimo taisyklė buvo „panašaus taisymas panašiu“. Šis panašumas buvo siejamas su medžiagomis, o ne su techninėmis savybėmis. Šiuo metu, atliekant betoninių konstrukcijų taisymo darbus, taikoma suderinamumo taisyklė, t. y. taisymas atliekamas naudojant gaminius, kurių techniniai parametrai yra panašūs į taisomo elemento parametrus.
Taikant didžiulius cemento kiekius, petrocheminės kilmės polimerus bei organines medžiagas buvo sukurti cementiniai skiediniai modifikuoti organiniais polimerais. Jie sudaro sudėtingas sistemas, kuriose kiekviena atskira medžiaga gali turėti poveikį kitų medžiagų savybėms. Nors šie cementiniai skiediniai laboratorijose puikiai subalansuoti, besikeičiančiose statybos sąlygose dažnai sukelia sunkumus.
Kerakoll mokslininkų pasiekimai
GeoLite® Kerakoll – revoliucija betono taisymo srityje, nes jo sudėtyje yra naujas mineralinis rišiklis, pasižymintis natūraliu, padidintu matmenų stabilumu. Šis rišiklis leido sukurti mineralinius skiedinius, kuriuose cemento kiekis yra sumažintas ir praktiškai nenaudojami petrocheminiai priedai.
GeoLite® tai šiuolaikinis ekologinio suderinamumo mineralinis remontinis mišinys, sukurtas geo rišiklio ir kristalinio cirkonio pagrindu, kuris kristalizuodamasis jungiasi su betonu, ko pasekoje remontuotos vietos turi natūralią stabilią struktūrą, kuri garantuoja tipingą mineralinėms uoloms būdingą patvarumą.
GeoLite® prisitaiko prie visų statybos poreikių priklausomai nuo darbų tipo ir klimato sąlygų, kadangi galima keisti rišimo laiką, užtikrinant norimą apdirbimą be techninių produkto charakteristikų pakitimo (atsparumo klasė R4). Šios išskirtinės savybės dėka GeoLite® garantuoja geriausius techninius parametrus, kurie efektyviai tenkina šiuolaikinius statybos poreikius.
Kerakoll mokslininkai sukūrė dvi inovacinės GeoLite® sistemos versijas:
- tiksotropinį skiedinį GeoLite® su trimis rišimosi laikais (80, 40 ir 10 minučių), su jų tarpusavio maišymo galimybe;
- takų skiedinį GeoLite® Magma su dviem rišimo laikais (60 ir 20 minučių).
GeoLite® MicroSilicato dažai – ideali betono išvaizda ir būklė
GeoLite® MicroSilicato, tai revoliuciniai geo dažai su geo aktyviomis silikatinėmis mikromolekulėmis, kurios sugeba įsiskverbti į poras ir kristalizuodamosis betone jį tobulina bei užkerta kelią agresyviems cheminiams veiksniams iš aplinkos. GeoLite® MicroSilicato apsaugo betoną nuo karbonizacijos ir atmosferinio vandens poveikio, garantuoja pastovų pagrindo garų pralaidumą savo natūralių savybių dėka, apsaugo, tačiau leidžia “kvėpuoti”, nes poros lieka atviros.
Betonas atstatytas GeoLite® MicroSilicato skiedinio pagalba, turi naujo betono išvaizdą ir tampa idealios būklės.
Kokybės rodikliai
GeoLite® vienintelė mineralinių skiedinių linija pasaulyje turinti trigubą CE ženklinimą. GeoLite® atitinka visus normatyvo EN 1504-7 (armuoto plieno pasyvacija), EN 1504-3 (konstrukciniai taisymai) ir EN 1504-2 (apsauga) reikalavimus.
GeoLite® Magma atitinka visus normatyvo EN 1504-7 (armuoto plieno pasyvacija), EN 1504-3 (konstrukciniai taisymai) ir EN 1504-6 (įtvirtinimas) reikalavimus.
GeoLite® MicroSilicato atitinka normą EN 1504-2 (apsauga).