Darni Statyba
http://www.darnistatyba.lt
http://www.statybosproduktai.lt
http://www.statybosakademija.lt
Latest posts by Darni Statyba (see all)
- Kokia stogo danga geriausia Lietuvoje? - 2019-07-08
- Vandens siurblio charakteristikos: kuri įranga geriausia? - 2019-01-09
- OMRON valdymo skydai. 3 modernaus valdymo principai - 2017-11-08
Abstraktus klausimas, kuriam galima pateikti tikrai ne vieną atsakymą. Dėl estetikos galima ginčytis iki nukritimo, tai – visiškai subjektyvu, tačiau funkcinės bei praktinės stogo dangos savybės palieka mažiau vietos subjektyvioms diskusijoms bei svaičiojimams. Lietuviai stogo dangas renkasi gana atidžiai bei įžvalgiai, tačiau naujiems pirkėjams bei ne šios srities specialistams vis tiek bus naudingi šiame straipsnyje pateikiami patarimai.
Pradėkime nuo namo tipo ir jo stogo nuolydžio bei jūsų finansų
Namo tipas
- Mūrinis namas yra universaliausias variantas ir čia dėmesį reiktų kreipti į kitus kriterijus, suderinti dangos tinkamumą su jais, tačiau mūrinis namas atlaikys bet ką.
- Karkasiniai namai neturėtų būti apkraunami tankia ir sunkia stogo danga, todėl nesirinkite betoninių čerpių, akmens skalūno ar tų pačių molinių čerpių, nes galite susidurti su įgriuvomis ar defektais.
- Skydiniams namams tinka tie patys patarimai, kaip ir karkasiniams.
Stogo nuolydis
- Itin plokščias stogas – bet koks nuolydis, kuris yra mažesnis nei 7 laipsniai. Prilydoma stogo danga arba valcuojama danga bus geriausias sprendimas, tačiau pastarasis variantas yra tikrai labai retas.
- Plokščias stogas – nuolydis tarp 7 ir 14 laipsnių, nerekomenduojamas šiferis, akmens skalūnas bei čerpės. Gerai tinka plieniniai stogai su valcuojamu profiliu arba trapeciniu profiliu, atitinkamai pagal nuolydžio kampą. Specialistai pataria nemontuoti čerpių profilio, kadangi ims kauptis vanduo ir stogas susidėvės gerokai anksčiau laiko (ne pati medžiaga, bet papildomos konstrukcinės detalės)
- Stogas su šlaitu – nuolydis turi būti didesnis nei 14 laipsnių, čia jau savininkai turi didelę laisvę. Jeigu namo konstrukcija mūrinė, o nuolydis tarp 14-21 laipsnio, pasirinkimų bus gyva aibė, tačiau virš 20 laipsnių nuolydžio stogui rinkti dangą jau reikėtų atidžiau.
Jūsų biudžetas
- Nepamirškite, jog kainuos ne tik stogas, bet ir stogdengių darbas. Jokiu būdu nerekomenduojame darbo atlikti patiems, patikėkite tai profesionalams.
- Keičiant stogą svarbu sužinoti ir aplink stogą esančių konstrukcijų (latakai, lietvamzdžiai, kaminas) perdengimo kaštus.
- Čerpės turėtų kainuoti pigiau už akmens skalūną, tačiau čia pasakyti sunku, reikia bendrauti su pardavėjais. Užsukę i internetinę parduotuvę b-a.eu galėsite iškart matyti kainas dar prieš pirkimą ir tiksliai žinoti kiek kainuos padengti visą stogą, koks sprendimas geriausiai atitiks jūsų kišenę.
Kas Lietuvoje yra populiariausia?
Lietuviai turi daug favoritų. Stogo dangos srityje visada populiarios čerpės, tačiau pastaruoju metu ima vis daugėti šiaurietiško bei 21a. stiliaus namų, kuriuose stogai lygūs arba visiškai nepritaikyti čerpėms, todėl žmonės renkasi akmens skalūną arba kitas medžiagas.
Skarda irgi visad turi tikslinę auditoriją. Nors dauguma žmonių perka tikrai įsigilinę ir pasidomėję kas jiems tinka geriausiai, populiari danga nebūtinai bus pati geriausia, tačiau į tendencijas dėmesį atkreipti reikėtų.
Kaip patarimus pritaikyti realiame gyvenime?
Taigi, įvertinkite savo namo konstrukciją bei stogo nuolydį, o vėliau ir biudžetą. Pasidomėkite tuo, kokį stogą turi aplinkiniai namai, kad jūsiškis „įsipaišytų“ į vaizdą. Nepulkite į viską stačia galva ir drąsiai pasitarkite su specialistais. Pasisamdykite gerus stogdengius ir nepamirškite, jog jų darbas taip pat kainuos nemažai, todėl viso biudžeto vien čerpėms ar mūrui neiššvaistykite.